Mobilya & Dekorasyon

MOBİLYA DEKORASYON

Mobilya dekorasyon modası,her geçen gün yepyeni modeller ve tarzlar ile büyümeye  devam ediyor. Artık sadece ev eşyası olarak değil, yaşam stili hali alan mobilya dekorasyonunu takip etmek ve modaya ayak uydurmak bir hayli keyifli hale geldi. Her evin, her ailenin farklı bir ışığı ve bu ışığı yansıtma şekli vardır. Bunu anlatmanın en etkili yollarından biri de mobilya seçimleri. Örneğin daha sade, küçük ama huzurlu yaşantı tercih eden ailelerin “minimal” eşyalar seçerek, eşyadan çok yaşama değer verdiklerini anlayabilirsiniz.

Eskinin büyük vitrinli, devasa konsollu salon takımlarının yerini şimdilerde sade ama kullanışlı tv üniteleri, küçük yemek masaları, köşe koltuk takımları aldı. Mobilya dekorasyonunda dikkat çeken diğer bir yenilik ise ayrıntılı koltuk takımları.  Şimdiki akıllı koltuk takımlarının yanlarında ya da ortalarında bulunan küçük sehpa veya ahşap levhalar, oturduğunuz yerden diz üstü bilgisayarınızı kullanmayı kolaylaştırıp, çayınızı içmenize de yardımcı oluyor. Ayrıca dekorasyon amaçlı koltuk yanlarında raflar ve gazeteliklerde oldukça dikkat çekiyor.

Mobilya alırken evinizin tamamını birbiriyle uyumlu şekilde dekore edip eşya seçmeniz çok doğru bir hareket olacaktır. Yatak odası ile salon mobilyası arasındaki aşırı zıt renk farklılıkları anlık ruh halinizde olumsuz etkiler yaratabilir. Özellikle yatak odalarında soft ve huzur veren renklerde mobilyalar seçerseniz uykuya geçmenizde ve sabah huzurlu uyarmanızda daha etkili  olacaktır. Işığı çok olan aydınlık ve geniş evlerde istediğiniz renkte mobilya kullanabilirsiniz. Ancak küçük ve çok ışık almayan bir evde oturuyorsanız mutlaka mobilyalarınız da duvar renklerinizde açık tonlarda olmalıdır.


Kağan Buğra

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?