Mobilya da Renk Uyumu

Ev Dekorasyonunda Renk Uyumu

Evinizi dekore ederken en çok dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de, farklı mobilyalarınız arasındaki renk uyumunu yakalamaktır. Bir çoğumuz ev dekorasyonunda renklerin uyumlu olmasını nasıl sağlayacağımızı bilmiyoruz. İşte değerlendirmeniz gereken  ipuçları;

Döşemeler

Açık renkli ve belirgin şekilde çizgili bir döşemeniz varsa, desenli halılar tercih edebilirsiniz. Duvarlarınız natürel renklerdeyse, beyaz ve bej içeren desenlere yönelmelisiniz.

Tonlama

Dekorasyonunuzda bir rengin farklı tonlarını kullanarak mükemmel renk uyumunu yakalayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise; zeminden tavana doğru çıkarken tonların giderek açılmasıdır. Örneğin; koyu renk bir döşeme üzerine kullanacağınız füme halı, bir ya da iki ton açık koltuk takımları ve daha da açık tonda bir perde ile uyum yaratabilirsiniz.

Siyah, Gri ve Mavi

Başarıyı garanti eden renkler; siyah, gri ve mavidir. Bu üç rengi birbiriyle kombinleyerek kullanabileceğiniz gibi, ikili eşleşmeler de yapabilirsiniz. Ya da bu renklerde tonlama yaparak dekorasyonunuzu mükemmelleştirebilirsiniz.

Soğuk ve Sıcak Renkler

Sıcak renkler; kırmızı, sarı ve yeşilden elde edilebilecek tüm renkleri simgelemektedir. Soğuk renkler ise mavi, yeşil ve morun tüm kombinasyonlarını temsil eder. Evinizin dekorasyonunda bir sıcak ve bir soğuk rengi kombinleyerek dengeli bir görünüm elde edebilirsiniz.

En Fazla 3 Renk

Dekorasyonunuzda en fazla üç farklı renk kullanarak evin tamamında uyum yakalayabilirsiniz. Az sayıda renk kullanarak dağınık ve plansız bir görüntü yerine, iyi planlanmış ve dekore edilmiş bir ortam havası yaratabilirsiniz.

Sevdiğiniz Renkleri Kullanın

Eviniz, size huzur verecek olan yer. Yalnızca bir dergide gördüğünüz ve çok beğendiğiniz bir rengi ana renk belirlemeyin; sevdiğiniz renkler ile dekorasyonunuzu planlayın.


kağan buğra

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?