Ev Dekorasyonunda Sıkça Yapılan Hatalar

Ev Dekorasyonunda Sıkça Yapılan Hatalar

Yorucu bir günün ardından eve vardığımızda hepimiz huzur ararız. Ev içerisinde kendinizi huzurlu hissetmeyi ise yalnızca rahat, zevki ve fonksiyonel bir dekorasyon ile başarabilirsiniz.

Ev dekorasyonunun yalnızca göze hitap ettiğini düşünüyorsanız oldukça yanılıyorsunuz. Bir evi yuva yapan en önemli faktör dekorasyonudur. Hayatınızdan parçalar içeren ve sizin rahatlığınızı öne çıkartan bir dekorasyon ile evinizi sahiplenmeniz mümkündür.

Ev dekorasyonunda en sık yapılan hatalardan bir tanesi, fonksiyonellikten önce dış görünüşe bakılması. Alacağınız mobilyaların evinizde yalnızca sabit bir konuma göre seçilmesi, evin yerleşimini değiştirmek istediğinizde ya da yeni bir eve taşındığınızda o mobilyayı kullanılamaz hale getirecektir.

Dekore etmek istediğiniz oda için bir renk teması belirlenmemiş olması, alacağınız farklı mobilyaların renk olarak uyumsuz olmasına neden olabilir. Dekore edeceğiniz odanın büyüklüğünü de göz önünde bulundurarak belirleyeceğiniz bir renk teması ile farklı renklerin uyumunu önceden kontrol ederek başarılı sonuç almayı garantileyebilirsiniz.

Küçük odalarda koyu renk boyalar kullanmak yerine renk kombinlerini kullanarak odanın daha büyük gözükmesini sağlayabilirsiniz. 3 duvarını açık tonlarda boyayacağınız odada diğer duvarda daha koyu ton kullanabilirsiniz. Aynı zamanda daha büyük bir alan algısı yaratmak için yatay aynalar tercih edebilirsiniz.

Farklı desenlerdeki kumaşları kombinleyeceğiniz dekorasyonlarda, kombinlenecek kumaşlardan örnekleri bir araya getirerek uyumlarını kontrol edebilirsiniz.

Mobilya Seçiminde Sık Yapılan Hatalar

Özellikle şehir içinde yaşayan ailelerin en büyük sorunlarından bir tanesi de saklama alanlarının yetersizliği. Mobilya tercihlerinin yanlış yapılması nedeni ile yeterli saklama alanı çoğu zaman bulunamıyor. Yatak ve koltuk tercihlerinizde bazalı ya da çekmeceli modelleri tercih ederek odanın alanından ödün vermeden ekstra saklama alanları yaratabilirsiniz. Aynı zamanda desenli saklama kutuları sayesinde dolap ile tavan arasında kalan boşlukları da saklama alanı olarak değerlendirmeniz mümkün.

Salonunuzda tercih edeceğiniz televizyon sehpasının(https://www.luviahome.com/tr/p/Tv-Unitesi/84 ) dolap ve raflarını, sürekli kullanılan eşyaların saklanması için kullanabilirsiniz. Aynı zamanda televizyonunuzun etrafına asimetrik şekilde ekleyeceğiniz modern raflar (https://www.luviahome.com/tr/p/Duvar-Rafi/91 ) ile kitap, fotoğaf ve biblo gibi eşyalarınız için alan yaratabilirsiniz.

Tüm duvarı kaplayan ayakkabılıklar yerine yarım ayakkabılık modellerini (https://www.luviahome.com/tr/p/Ahsap-Rafli-Kapakli-Dolap/81 ) tercih ederek hem daha modern bir görünüm yakalayabilir, hem de ayakkabılığınızın üzerine yerleştireceğiniz hasır sepetler ile anahtar ve bozuk para gibi eşyalarınız için de alan yaratabilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?